teeth-whitening

Zobu balināšana

Informācija pacientiem par zobu balināšanu

Balināšanas pakāpe
Lai gan ar profesionālo zobu balināšanu tiek sasniegti ievērojami rezultāti, precīzi noteikt, kāda balināšanas pakāpe tiks sasniegta katrā individuālā gadījumā, nav iespējams. Zobiem ar dzeltenu vai dzelteni-brūnu nokrāsu ir iespējams sasniegt labāku rezultātu kā pelēkiem vai pelēki-brūniem zobiem. Jo zobi ir gaišāki, jo balināšanas rezultāts būs labāks. Zobi, kuri kļuvuši tumšāki kanālu ārstēšanas, traumas vai antibiotiku lietošanas rezultātā, ne vienmēr izbalinās tik veiksmīgi, kā prognozēts. Šādiem zobiem, iespējams, ir vajadzīga papildus ārstēšana un/vai kosmētiska rekonstrukcija. Katrā individuālā gadījumā balināšanas pakāpe būs atšķirīga. Ja Jums rodas jebkādi jautājumi vai neskaidrības, lūdzu izrunājiet tās ar savu ārstu vai zobu higiēnistu.

Ja esat zaudējuši pārliecību par savu smaidu, tad Dr.Alēnas Butkēvičas zobārstniecības prakse var palīdzēt to atgriezt.

Profesionālā zobu balināšanas procedūra tikai 1 stundas laikā – ātra, vienkārša un ļoti efektīva! Jūsu zobu dzeltenīgie, pelēcīgie vai brūnganie iekrāsojumi no kafijas, tējas, sarkanvīna, tabakas un daudz kā cita pazūd brīnumaini īsā laikā

Nav nevienas citas metodes, kas padarīs Jūsu zobus baltus ātrāk, drošāk un tik efektīvi

Ja esat zaudējuši pārliecību par savu smaidu, tad Dr. Alēnas Butkēvičas zobārstniecības prakse var palīdzēt to atgūt. Lasīt tālāk.

Panāktā efekta uzturēšana
Pēc zobu balināšanas procedūras pirmo 24 – 48 stundu laikā zobu tonis kļūs nedaudz (par pustoni) tumšāks. Ta sir normāls zobu vielmaiņas process, ark o Jums būtu jārēķinās. Lai nezaudētu sasniegto efektu arī turpmāk, ir jāievēro šādi ēšanas paradumi turpmākās divas nedēļas:

Pirmās 48 stundas pēc balināšanas ir ļoti svarīgi NESMĒĶĒT un NELIETOT uzturā jebkādus krāsainus ēdienus, dzērienus. Tātad, uzturā lietot tikai baltus produktus.
Ļoti savrīgi pirmo 48 stundu laikā pēc zobu balināšanas lietot zobu pastu baltā krāsā, vai specializētu zobu pastu pēc zobu balināšanas (jautāt zobu higiēnistam). Kā arī, sievietēm, šajā laikā nelietot lūpu krāsu un pūderus, pūderkrēmus lūpu/mutes rajonā.

Pēc 48 stundām, ka dir ievērota “Baltā diēta”, vēl divas nedēļas ieteicams izvairīties no ļoti spilgtiem krāsojošiem produktiem, piemēram, sarkanvīns, mellenes, upenes, ķirši, melna kafija, burkānu sula, melnā tēja, u.c.
Atļautie produkti “baltās diētas” (pirmās 48h pēc zobu balināšanas) laikā:
• Piens, kefīrs, paniņas, jogurts bez piedevām, biezpiens, krējums, kazas siers.
• Vistas, truša gaļa (vārīta, bez spilgtām garšvielām).
• Baltās zivis (ne stipri apceptas, bez krāsainām garšvielām).
• Olu baltumi.
• Baltie, pulētie rīsi.
• Baltmaize (bez sēklām, riekstiem, labāk bez garozas).
• Ziedkāposti.

Pacienta piemērotība zobu balināšanas tehnoloģijai
Zobu balināšanas tehnoloģiju nevar pielietot pilnīgi visos gadījumos. Konsultācijas laikā zobārsts un/vai zobu higiēnists izskatīs katra pacienta piemērotību šai procedūrai. Ja procedūra nebūs Jums piemērota, zobārsts izskatīs citas metodes zobu estētikas uzlabošanai, piemēram:
• Ortodontiju,
• Porcelāna kroņus,
• Kompozīta restaurācijas, u.c.

Iespējamie riski un problēmas
Visām zobu ārstēšanas metodēm, ieskaitot balināšanu, pastāv zināmi ierobežojumi un riska faktori. Komplikācijas, kas saistītas ar zobu balināšanu, parsati ir īslaicīgas un reti novērojamas.

Zobu jūtīgums
Iespējams, ka zobu balināšanas procedūras laikā var rasties paaugstināts zobu jūtīgums , īpaši pacientiem ar tendency un paaugstinātu jūtīgumu. Ja piederat pie šīs grupas, lūdzam, informēt par to savu zobārstu un zobu higiēnistu.Tādos gadījumos pirms zobu balināšanas procedūras ieteicams iedzert kādu pretsāpju līdzekli, tomēr pilnīgi izslēgtjutīguma iespēju nevar. Ja zobi kļūst jūtīgi pašas procedūras laikā tās tiek nostieptas. Lai gan lielākā daļa pacientu diskomfortu neizjūt, šādu iespēju mēs nevaram izslēgt. Iekaisuma gadījumā palīdzēs silta sālsūdens lietošana.

Plombas un restaurēti zobi
Zobu balināšanas tehnoloģija balina tikai dabiskos zobus. Kompozīta plombas, porcelāna kroņus, plāksnītes vai tiltus zobu balināšana baltākus nepadara. Lai restaurēti zobi iegūtu viendabīgu krāsu ar izbalinātajiem zobiem, iespējams, plombas un/vai kroņus būs jāmaina.