Ilgus gadus ortodontiskā diagnostika un ārstēšanas plānošana bija balstīta  uz zobu anomāliju radīto problēmu risināšanu, neņemot vērā ārstēšanas ietekmi uz sejas estētisko izskatu. Zobu ekstrakcija, lai izlīdzinātu saspiestu zobu rindu, bija vienīgais problēmas risinājums. Lai gan tika panākts pareizs zobu sakodiens, rezultātā iegūtais sejas estētiskais izskats tika uzskatīts par ļoti sliktu. Zobu ekstrakcijas dēļ lūpas zaudēja atbalstu, un līdz ārstēšanas beigām pacienti bija sākuši izskatīties vecāki par saviem patiesajiem gadiem.

ortho1before

Pa kreisi: Pacients ar ļoti saspiestu zobu rindu, kas sastiprināta ar Damona breketēm, izmantojot plastikāta uzlikas, lai panāktu pareizu novietojumu
Pa labi: tas pats pacients pēc 13 mēnešu ārstēšanas

Pateicoties jaunām inovatīvām sistēmām modernajā ortodontijā, piemēram, Damona sistēmai, ārstēšanas plānošana tagad ir balstīta ne tikai uz zobu sakodiena uzlabojumiem, bet arī lieliska sejas estētiskā izskata panākšanu. Tagad mēs varam risināt smagus gadījumus, neizmantojot zobu ekstrakciju. Mūsu praksē zobu ekstrakciju iesaka tikai tajos gadījumos, kad šāds risinājums uzlabotu pacienta profilu, piemēram, ja priekšzobi stipri izvirzīti uz āru un ir neatbilstoša lūpu forma.

orthobefore-and-after

Pirms un pēc ārstēšanas ar Damona sistēmu

Ortodontiskā ārstēšana parasti bija saistīta ar liela spēka pielietošanu, lai pārvietotu zobus vēlamajā vietā. Šādu lielu spēku pielietošana izraisīja sāpes un diskomforta sajūtu. Pateicoties izmantotajām modernas tehnoloģijas stieplēm un jauna dizaina breketēm, Damona sistēmā jāpielieto ļoti neliels spēks, tāpēc ārstēšanas process ir daudz komfortablāks.

ortho

Augšējais un apakšējais loks pirms un pēc ārstēšanas. Uzmanība jāpievērš loka platuma izmaiņām.

Tikai Damona sistēmas izmantošana  ir pierādījusi, ka šis ir lielisks instruments, lai nodrošinātu pacientiem izcilus rezultātus, panāktu skaistu un platu smaidu, veselīgu sakodienu relatīvi īsā ārstēšanas periodā !