Dental implant

Implantaloģija, Dr.Butkēvičas prakse

Kas ir implants ?

Implants ir mākslīga zoba sakne. To izmanto gadījumos, kad zobs ir zaudēts un pacients vēlas atjaunot ar neizņemamu protēzi, kas maksimāli atjaunotu zoba dabisko izskatu un darbību. Implanti ir veidoti no titāna, tiem neveidojas kariess, un tie laika gaitā nebojājas.

Neizņemamām protēzēm, kas pamatā balstās uz implantiem, svarīga ir žokļu kaulaudu atjaunošana, jo:

  1. Zobu implants ir mākslīga zoba sakne. Tā noturēs zoba kroni (redzamo zoba daļu) gan miera stāvoklī, gan pie visām steiku, burkānu u.t.t. košanas slodzēm. Tas ir arī neatsverams atspaids pārliecinošam smaidam, kas var nākt atklāti no visas sirds! Ja trūkst zobu, mēs kaunāmies smaidīt un tas, protams, izmaina mūsu smaidu pilnībā. To ļoti labi var redzēt fotogrāfijās, kas apskatāmas sadaļā “Smaidu Galerija”. Ļoti labi var novērot smaida platumu pirms un pēc kopdarba.
  2. Kaulaudiem ir jāapņem zobu implants tādā pašā apmērā, kā zoba sakne. Lai zobu implants pilnvērtīgi iedzīvotos un kalpotu ilgstoši – 10 un pat vairāk gadus, tam ir jānodrošina pietiekams kaula daudzums visos virzienos. Varētu teikt, ka implants ir kā elektrības stabs, kas ir jāierok zemē ilgstošai stāvēšanai. Tas ir jāierok ne tikai pietiekamā dziļumā, bet arī tā sāni ir kārtīgi jānostiprina. Stabs nevar būt ierakts tikai no trīs pusēm, tad tas nokritīs. Līdzīgi ir ar implanta ielikšanu. Virsdaļā implantam ir jābūt kaulaudu apņemtam un balstītam vismaz 1,5 līdz 2 mm no katras puses.
  3. Zoba kroņa/implanta proporcija ir 1:2 un tā vienmēr ir jāievēro. Mums vienmēr ir jāievēro dziļums un zobu implanta diametrs (D), kurā tas ir jāievieto kaulā. Katrs implants ir jānovieto tā, lai tas ir zoba kroņa pamatnes centrā un tam ir pietiekoši kaulaudu vismaz 9 mm dziļumā un 5 mm platumā uz vienu zobu.*
  4. Zoba implantam ir jāsavienojas ar zoba kroni tajā kaula līmenī, kādā sākotnēji ir bijis vesels zobs.