Illustration of a Dental root canal deterioration on a white background

Endodontija, Dr. Butkēvičas prakse

Mikroskops LEICA M320, Dr. Butkevica practice

Mikroskops LEICA M320

Endodontija jeb sakņu kanālu ārstēšana

Zobārstniecības nozare, kas nodarbojas ar kanālu ārstēšanu un pārārstēšanu sauc par ENDODONTIJU.
Mūsu praksē  izmanto jaunas tehnoloģijas, ar kuru palīdzību var labāk izprast zoba anatomiju un bioloģiju. Kanālu ārstēšanai tiek izmantots speciāls mikroskops, ar kura palīdzību krietni palielinās kanālu ārstēšanas kvalitāte. Tagad ir iespēja veiksmīgi ārstēt arī grūtus gadījumus. Līdz ar to mūsdienās ir iespēja saglabāt zobus, kuriem agrāk bija indicēta izņemšana.
Kanālu ārstēšanas laikā vienmēr tiek izmantota speciāla gumija zobu izolācijai. Tā aizsargā kanālus no mutes dobuma siekalām un tajā paša laikā aizsargā mutes dobumu no skalošanas līdzekļiem, ar kuriem tiek apstrādāti kanāli. Vairāki pacienti atzīmē, ka ar izolācijas gumiju ir vieglāk noturēt vaļā muti. Daudz sakņu zobu ārstēšana un sarežģītu kanālu ārstēšana prasa ilgāku laiku un pacietību.

Kad ir nepieciešama kanālu ārstēšana?

Dzīvam zobam kanālu ārstēšana ir nepieciešama dziļa cauruma (kariesa) veidošanās gadījumā (parasti norit ar sāpēm) vai traumas gadījumā. Šajā gadījumā ārstēšanas mērķis ir kanālu preparēšana, dezinfekcija un kvalitatīva kanālu slēgšana.

Kad ir nepieciešama kanālu pārārstēšana?

Pirmkārt- ja zobam parādās simptomi (zobs sāk sāpēt), otrkārt- ja rentgenoloģiski var redzēt iekaisuma procesu un treškārt- nekvalitatīvs pildījums. Pārārstējot ir pilnībā jāizņem iepriekšējais pildīšanas materiāls no sakņu kanāla. Materiālu izņemšanas process ir tehniski daudz grūtāk izpildāms liektos kanālos nekā taisnos. Pārārstēšana ir daudz komplicētāka kā primārā ārstēšana un pieprasa zināmas iemaņas un zināšanas. Kanālu pārārstēšanas mērķis ir novērst iekaisuma procesa veidošanos vai ārstēt jau esošo iekaisuma procesu.
Kanālu ārstēšanas un pārārstēšanas laikā tek izmantoti speciāli skalošanas līdzekļi, instrumenti un apstrādes tehnika. Mēs izmantojam pildīšanas tehniku, kura ļauj sapildīt kanālus vienā seansā, līdz ar to tiek ietaupīts vizīšu skaits un pacienta laiks.

dr. Alla Baikova