Higiēnas profilakse, Dr. Butkēvičas prakse

Higiēnas profilakse, Dr. Butkēvičas prakse

Kas ir zobu higiēna?

Zobu higiēna ir regulārs zobu un smaganu aprūpes komplekss, ko veic zobu higiēnists, lai pasargātu pacientu no zobu un zobu apkārtējo audu saslimšanām.

Plašākā skatījumā, zobu higiēna ir sistemātisks zobu un smaganu aprūpes un pārbaužu komplekss, kurā ir iesaistītas divas puses – Jūs kā pacients (veicot zobu higiēnas pasākumus mājās) un zobu higiēnists kā ārstniecības persona (veicot profesionālo zobu higiēnu zobārstniecības kabinetā).

Ir vairāki veidi kā nodrošināties, lai zobi un smaganas būtu veselas. Tie ir – zobu tīrīšana, zobu diegošana, fluora saturošu zobu pastu lietošana un mutes skalojamo līdzekļu izmantošana pēc nepieciešamības. Svarīgs zobu un smaganu veselību ietekmējošais faktors ir– veselīgs uzturs, kas nesatur augstu cukura līmeni, bet ir bagāts ar šķiedrvielām.

Zobu pareiza tīrīšana, līdz ar to zobu veselības nodrošināšana ir ļoti svarīga, tomēr katram godīgi jāapzinās, cik uzcītīgi tiek kvalitatīvi veikta ikdienas zobu tīrīšana. Cik no mums patiesībā iztīra zobus kārtīgi divas reizes dienā, un vēl reizi dienā tos izdiego? Ikviens zina, ka zobārsts/zobu higiēnists jāapmeklē vienu reizi 6 mēnešos, bet ne vienmēr tas tiek realizēts dzīvē.

Tomēr, ja pareiza zobu tīrīšanas tehnika nebūs ikdienas rutīna, vai būs tikai daļēja, tad sekas var būt bēdīgas. Zobu bojājumi, kariess, periodontālās saslimšanas , halitoze (slikta elpa) ir tikai dažas no problēmām, kas var jūs skart. Tādēļ ir ļoti svarīgi iemācīties kā pareizi tīrīt zobus un rūpēties par mutes dobuma higiēnu, un to visu Jums palīdzēs  mūsu profesionālās higiēnistes Monta Apsīte un Ilze Sipeniece.
Monta un Ilze spēs diagnosticēt Jūsu problēmas iemeslu, noņems zobakmeni un mīksto aplikumu, nopulēs zobus, palīdzēs Jums iegūt žilbinošu smaidu un novērst zobu bojāšanos. Mūsu higiēnistes Jums sniegs arī konsultāciju par to, kā pareizi rūpēties par zobiem, kā lietot zobu diegu un kādas zobu pastas un birstes būtu vēlams lietot. Procedūra ilgst apmēram stundu.
Atklāts smaids, labas veselības pilna sajūta mutes dobumā Jums radīs fantastisku garastāvokli!